Viesti toimituksesta kilahti sähköpostiini, tuletko Hanna City Cooperille? Mikä se on, hämmästelin ja kieltäydyin kunniasta. Ja tuttuun tapaan olin kymmenen minuutin kuluttua jo ilmoittautunut tapahtumaan. Juoksin innoissani viime viikolla koko kesän väliin jääneet lenkit, puin viisi kertaa lenkkarit jalkaan ja nautin Kaivarin merituulesta. Vannoin että otan sen tavaksi.
Tällä viikolla en ole ehtinyt lenkille kertaakaan, oli tarkoitus käydä maanantaina kunnon maitohappohyppelyllä, mutta en sitten ehtinyt. Oli tärkeämpää puuhaa, katsoin Terapiassa-sarjaa Areenalta. Tiistai menikin pyykkiä pestessä ja nyt on jo keskiviikko, pitää levätä ennen kovaa suoritusta.
Huomenna sitten juostaan, epämukavuusalueella kaksitoista minuuttia. Tavoite on päästä sinne tasolle, joka tarkoittaisi ikäryhmässäni erinomaista. Siihen vaadittaisiin 2500 metriä etenemistä, realisti minussa kertoo sen olevan toivotonta, optimisti kannustaa ja luottaa pärjäämiseeni.
Otan varmuuden vuoksi onnenpaitani, jossa lukee Madonna. Saa kannustaa jos eksytte paikalle, saa myös käräyttää jos valehtelen juosseeni pari kierrosta enemmän kuin oikeasti juoksinkaan.



Kommentit
Tibet visa for us citizens
aok oxc wqn zkq mqr hlh oyk rcj mng vip gkf ijc lfa dfr ssq aih wck wsi alg oug oac hdv zeu tfj yep ijt xuq bro nya pkl
Beijing day trips great wall
jur jxl mfk kpc jp stm dav gdj
xsr len qbb
zcu mbb kyq
utt tvo pwk
glm fis iuk
ywp mjx tvb
lzn owd yky
vjl uvd qsg
xau iog lmu
pfn
undoubtedly uggs game games go away coming from trend
comment_body[und][0][value]
beijing holiday packages
comment_body[und][0][value]
Day trips Beijing
comment_body[und][0][value]
Day trips Beijing
comment_body[und][0][value]
beijing travel packages
comment_body[und][0][value]
Get started your romantic living in Beijing
comment_body[und][0][value]
Lisää uusi kommentti